O firmie  |  Trawa rolowana  |  Hydrosiew  |  Zieleń  |  Środowisko  |  Kontakt
Hydrosiew

Hydrosiew, nazywany również błędnie hydroobsiewem jest metodą zakładania trawników polegającą na pokrywaniu terenu wodną mieszaniną nasion traw z dodatkiem stabilizatora celulozowego, substancji żelujących, klejących i nawozów.

Powstałą zawiesinę nanosi się pod wysokim ciśnieniem na przeznaczone do zasiewu tereny przy użyciu specjalistycznego hydrosiewnika. Mieszanina ta tworząc szczelną powłokę na całej powierzchni skutecznie zapobiega erozji gleby, dlatego technologia ta, oprócz tradycyjnego zastosowania wykorzystywana jest do zadarniania miejsc niekorzystnych dla normalnego kiełkowania traw, takich jak: skarpy, wały, wydmy, rowy, hałdy kopalniane, nasypy drogowe i kolejowe itp.
Właściwie zastosowane dodatki zapewniają nasionom ochronę przed ptakami, wiatrem i wymywaniem jak również dostarczają substancji odżywczych i w ten sposób uniezależniają kiełkujące nasiona od warunków zewnętrznych.


Polimery działające na zasadzie osmozy wiążą cząsteczki wody w czasie deszczu lub podlewania i oddają je podczas suszy, skutecznie zapobiegając przesychaniu nasion. Dlatego po hydrosiewie nasiona kiełkują równomiernie i szybko (około 5-7 dni).

Hydrosiew zdecydowanie przewyższa jakością i skutecznością tradycyjne metody zakładania trawników.

Play this video Play this video

Jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie warunki uniemożliwiają siew tradycyjny a układanie darni jest utrudnione np.stromizny lub nieuzasadnione ekonomicznie ze względu na zbyt duży obszar przeznaczony do zadarniania.

Hydrosiew łączy w sobie elementy trawnika zakładanego z rolki tj. równomierność darni i jej wysoką jakość z niskim kosztem zadarniania charakterystycznym dla siewu tradycyjnego.
Wykonujemy kompleksowe usługi hydrosiewu na terenie całego kraju, skutecznie zazieleniamy tereny trudne, strome i zdegradowane.Wstecz
Zieleń
Zieleń drogowa i miejska
Zieleń na obiektach sportowych
Nawadnianie
Kontrola erozji
Rekultywacja terenów
Kontrola pylenia
Copyright © 2009 Zielony Ekspres
Adres biura: ul. Poznańska 4, 88-100 Inowrocław
tel./fax. (52) 357 92 71
mgr inż. Dariusz Teresiński
tel. kom. 608 803 154
email: biuro@zielonyekspres.pl